Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ben-Hur (1959) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Schindler's List | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | Gone with the Wind | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | It's a Wonderful Life | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | All Quiet on the Western Front (1930) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Citizen Kane | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 8. | Sunset Boulevard | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Casablanca | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) | 4.0/4 | 3.4/4 |



