Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Monty Python's Life of Brian | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Beauty and the Beast (1991) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Chasing Amy | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Ghostbusters (1984) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | The Princess Bride | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Hot Fuzz | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | The Avengers (2012) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Little Miss Sunshine | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Clerks | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Amélie ( Fabuleux destin d'Amélie Poulain, Le ) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 12. | Bridesmaids (2011) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 13. | Dogma | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Kiss Kiss, Bang Bang | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 15. | Who Framed Roger Rabbit? | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 16. | Terminator 2: Judgement Day | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 17. | Death at a Funeral (2007) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 18. | Pride and Prejudice (1996) | 4.0/4 | 3.2/4 |



