Top Drama
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Shawshank Redemption | 3.5/4 | 3.5/4 | |
| 2. | The Godfather | 3.0/4 | 3.5/4 | |
| 3. | Schindler's List | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 4. | One Flew Over the Cuckoo's Nest | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 5. | Pulp Fiction | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 6. | Forrest Gump | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | The Godfather: Part II | 2.5/4 | 3.4/4 | |
| 8. | Fight Club | 2.5/4 | 3.3/4 | |
| 9. | The Green Mile | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Goodfellas | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 11. | 12 Angry Men (1957) | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 12. | To Kill a Mockingbird | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 13. | Saving Private Ryan | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 14. | American Beauty | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 15. | Casablanca | 2.5/4 | 3.3/4 | 



