Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Catch Me if You Can | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Winter's Bone | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | 3 Idiots | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Easy A | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 6. | The Place Beyond the Pines | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Before Midnight (2013) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 8. | About Time | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Amélie ( Fabuleux destin d'Amélie Poulain, Le ) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | The King's Speech | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 12. | Spirited Away ( Sen to Chihiro no kamikakushi ) | 4.0/4 | 3.3/4 |



