Top Drama Movie List by 惟庭

Top Drama

# Movie Title Rating Overall Add
1. Gone Girl 2.5/4 3.2/4
2. Boyhood 4.0/4 3.1/4
3. The Place Beyond the Pines 3.5/4 3.0/4
4. Winter's Bone 4.0/4 2.9/4
5. The Shawshank Redemption 4.0/4 3.5/4
6. The Best Exotic Marigold Hotel 2.5/4 2.8/4
7. 12 Years a Slave 3.0/4 3.3/4
8. Dallas Buyers Club 3.5/4 3.2/4
9. American Hustle 2.5/4 3.0/4
10. The Blind Side 4.0/4 3.0/4
11. Blue Jasmine 3.0/4 2.9/4
12. Beasts of the Southern Wild 3.5/4 3.1/4
13. The Help 3.0/4 3.2/4
14. The Descendants (2011) 2.5/4 3.0/4
15. The King's Speech 4.0/4 3.2/4
16. 127 Hours 3.5/4 3.0/4
17. In a Better World ( Hævnen ) 2.5/4 2.9/4
18. The Lovely Bones 3.0/4 2.5/4
19. The Reader 3.0/4 2.9/4
20. The Curious Case of Benjamin Button 3.5/4 2.9/4
21. I Am Sam 4.0/4 2.7/4
22. Into the Wild 3.0/4 3.1/4
23. Life of Pi 3.5/4 3.1/4
24. The Intouchables 3.0/4 3.2/4
25. Breakfast on Pluto 3.0/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name