best sci-fi by Frederik

best sci-fi

# Movie Title Rating Overall Add
1. Alien 4.0/4 3.3/4
2. Blade Runner 4.0/4 3.2/4
3. Stargate 4.0/4 2.7/4
4. The Fountain (2006) 4.0/4 2.7/4
5. Aliens 3.0/4 3.3/4
6. Battlestar Galactica 4.0/4 2.6/4
7. Independence Day (1996) 4.0/4 2.8/4
8. Cloud Atlas 4.0/4 2.9/4
9. Back to the Future 3.5/4 3.3/4
10. Predator (1987) 3.0/4 3.0/4
11. Avatar 3.5/4 3.0/4
12. The Fifth Element 3.5/4 2.9/4
13. 12 Monkeys 3.5/4 3.1/4
14. District 9 4.0/4 3.0/4
15. Super 8 3.5/4 2.8/4
16. Contact (1997) 3.5/4 2.7/4
17. A.I. Artificial Intelligence 3.0/4 2.7/4
18. Starship Troopers 3.0/4 2.7/4
19. Children of Men 3.5/4 3.1/4
20. Mission to Mars 3.0/4 2.4/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name