| 1. | Some Like It Hot (1959) | 4.0/4 | 3.2/4 |  | 
			
											
								| 2. | Operation Petticoat | 3.5/4 | 2.9/4 |  | 
			
											
								| 3. | The Great Dictator | 4.0/4 | 3.3/4 |  | 
			
											
								| 4. | Beverly Hills Cop | 3.5/4 | 2.9/4 |  | 
			
											
								| 5. | Lethal Weapon | 3.5/4 | 3.0/4 |  | 
			
											
								| 6. | Groundhog Day | 4.0/4 | 3.0/4 |  | 
			
											
								| 7. | Bachelor Party (1984) | 3.5/4 | 2.4/4 |  | 
			
											
								| 8. | Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb | 4.0/4 | 3.2/4 |  | 
			
											
								| 9. | The Naked Gun: From the Files of Police Squad! | 2.5/4 | 2.8/4 |  | 
			
											
								| 10. | The Odd Couple | 3.5/4 | 3.0/4 |  | 
			
											
								| 11. | M*A*S*H | 4.0/4 | 2.9/4 |  | 
			
											
								| 12. | The Man Who Knew Too Little | 3.5/4 | 2.2/4 |  | 
			
											
								| 13. | S.O.B. | 4.0/4 | 1.9/4 |  | 
			
											
								| 14. | Hot Fuzz | 3.5/4 | 3.0/4 |  | 
			
											
								| 15. | Arsenic and Old Lace | 3.0/4 | 3.1/4 |  | 
			
											
								| 16. | Blast from the Past | 3.5/4 | 2.3/4 |  | 
			
											
								| 17. | Keeping Mum | N/A | 2.9/4 |  |