1986
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Castle in the Sky ( Tenkû no shiro Rapyuta ) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Down by Law | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | The Great Mouse Detective | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Hannah and Her Sisters | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Labyrinth (1986) | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Luxo Jr. | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 7. | The Mission (1986) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | My Beautiful Laundrette | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 9. | Parting Glances | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 10. | Sid and Nancy | 2.5/4 | 2.9/4 | 



