1958
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Attack of the Puppet People | 2.0/4 | 2.1/4 | |
| 2. | Ballad of Narayama ( Narayama bushikô - 1958 ) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Cat on a Hot Tin Roof | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Daddy-O | 1.5/4 | 2.5/4 | |
| 5. | The Fly (1958) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 6. | Hidden Fortress, The ( Kakushi-toride no san-akunin ) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Paul Bunyan | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Seventh Seal, The ( Det Sjunde inseglet ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Vertigo (1958) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Witness for the Prosecution | 4.0/4 | 3.2/4 |



