Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 2. | Singin' in the Rain | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 3. | 12 Angry Men (1957) | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 4. | The Silence of the Lambs | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 5. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 6. | Kubo and the Two Strings | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | The Lion King (1994) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | The Princess Bride | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Saving Private Ryan | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Braveheart (1995) | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Lawrence of Arabia | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 12. | Ben-Hur (1959) | 4.0/4 | 3.2/4 |



