Favorite Bond Titles
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Goldfinger | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 2. | The Man with the Golden Gun | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 3. | Dr. No | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Skyfall | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 5. | From Russia with Love | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Casino Royale (2006) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 7. | On Her Majesty's Secret Service | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Live and Let Die | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 9. | Diamonds Are Forever | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Spectre (2015) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 11. | The Spy Who Loved Me | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 12. | The World is Not Enough | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 13. | Tomorrow Never Dies | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 14. | Thunderball | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 15. | Die Another Day | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 16. | Goldeneye | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 17. | The Living Daylights | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 18. | You Only Live Twice | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 19. | Quantum of Solace | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 20. | License to Kill | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 21. | Octopussy | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 22. | For Your Eyes Only | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 23. | Moonraker (1979) | 1.0/4 | 2.3/4 | |
| 24. | A View to a Kill | 2.0/4 | 2.2/4 |



