Martin Scorsese by Popcorn Addict

Martin Scorsese

# Movie Title Rating Overall Add
1. Mean Streets 3.5/4 3.0/4
2. Taxi Driver (1976) 4.0/4 3.3/4
3. Raging Bull 4.0/4 3.3/4
4. The King of Comedy (1983) 3.5/4 3.1/4
5. After Hours 3.0/4 2.9/4
6. The Last Temptation of Christ 3.5/4 2.9/4
7. Goodfellas 4.0/4 3.4/4
8. Cape Fear (1991) 3.5/4 2.8/4
9. Gangs of New York (2002) 2.5/4 3.0/4
10. Shutter Island 2.0/4 3.1/4
11. The Wolf of Wall Street 3.0/4 3.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name