Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Shutter Island | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 5. | Catch Me if You Can | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | The Departed | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Taxi Driver (1976) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Kill Bill: Volume 1 | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Sin City | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Shaun of the Dead | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Hot Fuzz | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 12. | The Wolf of Wall Street | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 13. | Gangs of New York (2002) | 3.5/4 | 3.0/4 |



