Top Crime
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Catch Me if You Can | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 4. | Sin City | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Taxi Driver (1976) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Kill Bill: Volume 1 | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Se7en | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 8. | The Departed | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | True Romance | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Reservoir Dogs | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 11. | Heat (1995) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 12. | Jackie Brown | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 13. | American Gangster | 3.5/4 | 3.0/4 |



