Top of 1997
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | As Good as it Gets | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Boogie Nights | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | The Full Monty | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 4. | Good Will Hunting | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | In & Out | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 6. | Liar Liar | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 7. | Lost World: Jurassic Park | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 8. | Men in Black (1997) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Titanic (1997) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Waiting for Guffman | 3.0/4 | 3.0/4 |
Recent Comments
PsychoKing1227 - wrote on 08/21/09 at 06:12 PM CT
Top of 1997 comment
These are my picks for the top movies of 1997. Enjoy and comment.




