Movies I Own by tonks76

Movies I Own

# Movie Title Rating Overall Add
1. Fantastic Four (2005) 3.5/4 2.1/4
2. Last Kiss, The ( ultimo bacio, L' ) 4.0/4 2.8/4
3. Star Wars: Episode IV - A New Hope 4.0/4 3.3/4
4. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 4.0/4 3.4/4
5. Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 3.5/4 3.2/4
6. The Terminator 4.0/4 3.1/4
7. Terminator 2: Judgement Day 4.0/4 3.2/4
8. The Avengers (2012) 4.0/4 3.3/4
9. Night Watch ( Nochnoy dozor ) 4.0/4 2.5/4
10. Day Watch ( Dnevnoy dozor ) 4.0/4 2.5/4
11. Iron Man (2008) 3.5/4 3.1/4
12. Serenity (2005) 4.0/4 3.0/4
13. Push 2.5/4 2.3/4
14. 300 3.5/4 2.9/4
15. Let the Right One In ( Låt den rätte komma in ) 3.5/4 3.1/4
16. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 4.0/4 3.3/4
17. Underworld (2003) 4.0/4 2.8/4
18. Constantine 4.0/4 2.6/4
19. The Fifth Element 4.0/4 2.9/4
20. Mad Max 4.0/4 2.9/4
21. Mad Max 2: The Road Warrior 2.5/4 3.0/4
22. Mad Max: Beyond Thunderdome 2.5/4 2.6/4
23. Back to the Future 4.0/4 3.3/4
24. Back to the Future Part II 3.5/4 3.0/4
25. Back to the Future Part III 2.5/4 2.8/4
26. The Bourne Identity (2002) 4.0/4 3.1/4
27. The Bourne Supremacy 4.0/4 3.1/4
28. The Bourne Ultimatum 3.5/4 3.2/4
29. Indiana Jones and the Temple of Doom 4.0/4 3.0/4
30. Indiana Jones and the Last Crusade 4.0/4 3.2/4
31. Raiders of the Lost Ark 4.0/4 3.3/4
32. The Godfather 4.0/4 3.5/4
33. The Godfather: Part II 4.0/4 3.4/4
34. Dear Frankie 4.0/4 2.9/4
35. Spaceballs 3.5/4 2.8/4
36. Goodbye, Lenin! 4.0/4 2.9/4
37. Sleepy Hollow 4.0/4 2.8/4
38. Zoolander 4.0/4 2.5/4
39. Rushmore 4.0/4 3.0/4
40. The Royal Tenenbaums 4.0/4 2.9/4
41. The Life Aquatic with Steve Zissou 2.5/4 2.8/4
42. The Darjeeling Limited 3.5/4 2.9/4
43. Bottle Rocket (1996) 4.0/4 2.9/4
44. Idiocracy 4.0/4 2.4/4
45. Starsky & Hutch 3.5/4 2.3/4
46. Old School 3.5/4 2.8/4
47. The Wendell Baker Story 2.5/4 2.3/4
48. The Family Stone 4.0/4 2.4/4
49. Death at a Funeral (2007) 4.0/4 2.9/4
50. Inglourious Basterds (2009) 4.0/4 3.2/4
51. Thelma & Louise 4.0/4 2.9/4
52. Point Break (1991) 4.0/4 2.8/4
53. Atonement (2007) 4.0/4 2.9/4
54. The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe 3.5/4 2.8/4
55. Trainspotting 4.0/4 3.1/4
56. Empire Records 4.0/4 2.8/4
57. Munich 4.0/4 3.0/4
58. Across the Universe 4.0/4 2.7/4
59. Iron Eagle 4.0/4 2.3/4
60. Stand by Me 4.0/4 3.2/4
61. Dead Poets' Society 4.0/4 3.1/4
62. Much Ado About Nothing (1993) 4.0/4 2.8/4
63. Gosford Park 4.0/4 2.8/4
64. Romeo and Juliet (1968) 4.0/4 2.9/4
65. From Dusk Till Dawn 4.0/4 2.8/4
66. Gone with the Wind 4.0/4 3.2/4
67. ET: The Extra-Terrestrial 4.0/4 3.1/4
68. Ice Age 4.0/4 2.9/4
69. Snatch 4.0/4 3.1/4
70. Billy Elliot 4.0/4 2.9/4
71. Robin Hood: Prince of Thieves 4.0/4 2.7/4
72. Love Actually 4.0/4 2.9/4
73. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 4.0/4 3.1/4
74. Monsoon Wedding 4.0/4 3.0/4
75. No Man's Land (2001) 4.0/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name