Watched in 2013 by tonks76

Watched in 2013

# Movie Title Rating Overall Add
1. 360 3.0/4 2.5/4
2. The Impossible 4.0/4 3.0/4
3. The Hobbit: An Unexpected Journey 2.5/4 3.0/4
4. Seven Psychopaths 4.0/4 2.9/4
5. Unknown Woman, The ( sconosciuta, La ) 3.5/4 2.8/4
6. Hugo 4.0/4 3.0/4
7. Attack the Block 3.5/4 2.7/4
8. Django Unchained 4.0/4 3.3/4
9. 2012 2.0/4 2.5/4
10. Killing Them Softly 1.5/4 2.5/4
11. Your Sister's Sister 3.0/4 2.5/4
12. Upside Down 1.5/4 2.5/4
13. Beasts of the Southern Wild 3.5/4 3.1/4
14. No (2013) 4.0/4 2.9/4
15. The Croods 3.0/4 2.8/4
16. Sherlock Holmes: A Game of Shadows 1.0/4 2.9/4
17. The Nanny Diaries 3.0/4 2.2/4
18. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 4.0/4 3.2/4
19. Anna Karenina (2012) 3.5/4 2.6/4
20. Iron Man 3 3.0/4 2.9/4
21. Man of Steel 3.0/4 2.7/4
22. Star Trek Into Darkness 3.0/4 3.0/4
23. The World's End 4.0/4 2.9/4
24. The Heat (2013) 1.0/4 2.7/4
25. Thor: The Dark World 3.5/4 2.8/4
26. Gravity 3.5/4 3.1/4
27. Frozen (2013) 4.0/4 3.0/4
28. The Hunger Games: Catching Fire 3.5/4 3.0/4
29. Crown Jewels, The ( Kronjuvelerna ) 2.5/4 2.3/4
30. Pacific Rim 4.0/4 2.6/4
31. The Last Days on Mars 3.0/4 2.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name