Best films of 1971 by Daniel

Best films of 1971

# Movie Title Rating Overall Add
1. A Clockwork Orange 4.0/4 3.1/4
2. The Devils (1971) 4.0/4 2.9/4
3. Harold and Maude 4.0/4 3.1/4
4. Walkabout 4.0/4 2.9/4
5. The French Connection 4.0/4 3.1/4
6. Fiddler on the Roof 3.0/4 3.0/4
7. Dirty Harry 3.0/4 3.1/4
8. Death in Venice ( Morte a Venezia ) 3.0/4 2.2/4
9. Willy Wonka & the Chocolate Factory 3.0/4 3.1/4
10. McCabe & Mrs. Miller 3.0/4 2.9/4
11. The Go-Between 2.5/4 2.2/4
12. Bedknobs and Broomsticks 2.5/4 2.8/4
13. Dad's Army (1971) 2.5/4 2.3/4
14. Diamonds Are Forever 2.0/4 2.7/4
15. Godzilla vs. Hedorah aka Godzilla vs. the Smog Monster ( Gojira tai HedorĂ¢ ) 2.0/4 1.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name