Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Terminator 2: Judgement Day | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Batman Begins | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Vanilla Sky | N/A | 2.4/4 | |
| 5. | Good Will Hunting | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Fight Club | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 7. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 8. | Die Hard | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | The Last Samurai | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Unbreakable | N/A | 2.8/4 | |
| 11. | Beetlejuice ( Beetle Juice ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 12. | Chasing Amy | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 13. | Memento | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 14. | The Machinist | N/A | 2.9/4 | |
| 15. | Eternal Sunshine of the Spotless Mind | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 16. | The Bourne Identity (2002) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 17. | Dumb and Dumber | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 18. | Ferris Bueller's Day Off | 3.5/4 | 3.1/4 |



