My Top Movies of 1988 (so far)
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Die Hard | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | The Land Before Time | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | My Neighbor Totoro ( Tonari no Totoro ) | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Beetlejuice ( Beetle Juice ) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | D.O.A. (1988) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 6. | The Moderns | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 7. | Coming to America | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | To Live and Die in L.A. | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 9. | Oliver & Company | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Crossing Delancey | 3.0/4 | 2.4/4 |



