Movies of 2013
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Greetings from Tim Buckley | 1.5/4 | 2.7/4 | |
| 2. | August: Osage County | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Oz the Great and Powerful | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 4. | Planes (2013) | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 5. | The Arrangement (2013) | 3.5/4 | 2.2/4 | |
| 6. | Diana | 2.0/4 | 1.6/4 | |
| 7. | Epic | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | The Sound of Music Live! | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 9. | Identity Thief | 2.0/4 | 2.2/4 | |
| 10. | Love and Honor (2013) | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 11. | Ender's Game | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Philomena | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 13. | Rush (2013) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 14. | Despicable Me 2 | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 15. | Frozen (2013) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 16. | Till Luck Do Us Part 2 ( Até que a Sorte nos Separe 2 ) | 2.0/4 | 2.0/4 | |
| 17. | The Host (2013) | 3.5/4 | 2.2/4 | |
| 18. | My Mom is a Character ( Minha Mãe é uma Peça: O Filme ) | 3.0/4 | 2.3/4 | 



