Top Movie List by CJP

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. A Clockwork Orange 4.0/4 3.1/4
2. Memento 4.0/4 3.2/4
3. Let the Right One In ( Låt den rätte komma in ) 4.0/4 3.1/4
4. One Flew Over the Cuckoo's Nest 4.0/4 3.4/4
5. The Man Who Would Be King 4.0/4 3.0/4
6. Professional, The ( Léon ) 4.0/4 3.3/4
7. Layer Cake N/A 2.7/4
8. Perfect Blue 3.0/4 3.1/4
9. 28 Days Later 4.0/4 3.0/4
10. Ghost in the Shell ( Kôkaku kidôtai ) 4.0/4 3.0/4
11. Sunshine (2007) 4.0/4 2.9/4
12. American Psycho 4.0/4 3.0/4
13. A History of Violence 4.0/4 3.0/4
14. Things to Do in Denver When You're Dead 4.0/4 2.6/4
15. Bad Santa 4.0/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name