top 10 best crime movies of all time
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Casino | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | The Untouchables (1987) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Fargo (1996) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 5. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 6. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 7. | The Departed | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Reservoir Dogs | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Se7en | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Catch Me if You Can | 4.0/4 | 3.1/4 |



