top 10 best mystery movies of all time
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | The Usual Suspects | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | The Green Mile | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Shutter Island | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Gone Baby Gone | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | The Illusionist (2006) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | The Game (1997) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | JFK | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Eastern Promises | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Identity | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 11. | Arlington Road | N/A | 2.6/4 |



