top 10 worst anime movies of all time
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Vanishment of Haruhi Suzumiya, The ( Suzumiya Haruhi no shôshitsu ) | 1.0/4 | 2.1/4 | |
| 2. | Sailor Moon R the Movie: The Promise of the Rose ( Gekijô-ban - Bishôjo senshi Sêrâ Mûn R ) | 1.0/4 | 1.9/4 | |
| 3. | Fatal Fury: The Motion Picture ( Garou Densetsu ) | 0.5/4 | 2.1/4 | |
| 4. | Old Man and the Sea, The ( Roujin to umi ) | 1.0/4 | 2.5/4 | |
| 5. | Tatsumi | 1.0/4 | 1.4/4 | |
| 6. | Wonderful World of Puss 'n Boots, The ( Nagagutsu o haita neko ) | 1.0/4 | 1.5/4 | |
| 7. | Hammerboy ( Mangchi ) | 1.5/4 | 2.3/4 | |
| 8. | Appleseed Alpha | 1.0/4 | 2.4/4 | |
| 9. | Wind Rises, The ( Kaze tachinu ) | 0.5/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Patema Inverted ( Sakasama no Patema ) | 1.0/4 | 1.7/4 |



