top 10 worst crime movies of all time
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Over the Edge | 1.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Detective Story (1951) | 1.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Death Proof | 0.5/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Better Tomorrow II, A ( Ying hung boon sik II ) | 1.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | deuxième souffle, Le | 1.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Little Caesar | 1.0/4 | 2.7/4 | |
| 7. | 12 Angry Men (1997) | 1.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Edukators, The ( Fetten Jahre sind vorbei, Die ) | 0.5/4 | 2.8/4 | |
| 9. | The Big Heat | 1.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Bugsy Malone | 1.0/4 | 2.7/4 |



