Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Charlie St. Cloud | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 2. | That Awkward Moment | 3.5/4 | 2.1/4 | |
| 3. | Stick It | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 4. | John Tucker Must Die | 3.0/4 | 2.2/4 | |
| 5. | Harvey | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Saving Private Ryan | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Win Win | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Aliens | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 9. | The Avengers (2012) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Inglourious Basterds (2009) | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Field of Dreams | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 12. | Million Dollar Baby (2004) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 13. | The Blind Side | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 14. | Rudy | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 15. | Gracie | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 16. | The Philadelphia Story | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 17. | The Notebook (2004) | 4.0/4 | 3.0/4 |



