Movies I've Seen Over 10 Times
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Snatch | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Romeo + Juliet (1996) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 3. | A Christmas Story (1983) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Dead Poets' Society | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Memphis Belle (1990) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 6. | Life as a House | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 7. | Airplane! | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Professional, The ( Léon ) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Se7en | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 11. | Ben-Hur (1959) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 12. | The Fifth Element | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 13. | The Last Starfighter | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 14. | The Nightmare Before Christmas | 4.0/4 | 3.1/4 |
Recent Comments
Nick - wrote on 09/13/07 at 04:31 PM CT
Movies I've Seen Over 10 Times comment
I've probably seen Fifth Element over ten times too, not really by choice, just seems it is always on TNTHD when there is nothing else on, decent movie though.
kustaa - wrote on 09/07/07 at 09:40 AM CT
Movies I've Seen Over 10 Times comment
Yeah... Ben Hur is one of those repetitive guys in my views. Good choice on that one.
Josh C - wrote on 08/30/07 at 08:22 AM CT
Movies I've Seen Over 10 Times comment
Wow, I haven't seen a couple of these even once, but I have seen a few of them like Matrix, Dead Poet Society, Christmas Story at least 10 time each.
Super Kev - wrote on 08/30/07 at 03:43 AM CT
Movies I've Seen Over 10 Times comment
These are in rank of replay value (1st-DEFINITELY/Last-PROBABLY)







