Best Music
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Gladiator (2000) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Armageddon | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 3. | Signs | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | The Nightmare Before Christmas | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Schindler's List | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 6. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 7. | Snatch | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Beetlejuice ( Beetle Juice ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Unbreakable | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 11. | The Village (2004) | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 12. | Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 13. | Dracula (1992) | N/A | 2.9/4 | |
| 14. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 15. | The Lion King (1994) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 16. | Crouching Tiger, Hidden Dragon ( Wo hu cang long ) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 17. | Alien | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 18. | Dances with Wolves | 3.5/4 | 3.1/4 |
Recent Comments
Super Kev - wrote on 09/01/07 at 06:01 PM CT
Best Music comment
Actually i meant both, just in terms of what I would like to listen to MOST at any given time. :)
Alex - wrote on 09/01/07 at 02:25 PM CT
Best Music comment
Do you mean best music or best musical score or odo you mean both?





