Top Sport Movie List by Zachary Roesch

Top Sport

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Sandlot 4.0/4 3.0/4
2. Remember the Titans 3.0/4 3.1/4
3. Miracle (2004) 3.0/4 2.8/4
4. Little Giants (1994) 2.5/4 2.5/4
5. Rookie of the Year 2.5/4 2.3/4
6. Friday Night Lights 3.0/4 2.7/4
7. Field of Dreams 3.0/4 2.9/4
8. Rocky (1976) 4.0/4 3.2/4
9. Million Dollar Baby (2004) 3.5/4 3.1/4
10. Hoosiers 3.0/4 2.9/4
11. A League of Their Own 3.0/4 2.9/4
12. Seabiscuit 2.0/4 2.6/4
13. The Mighty Ducks 3.0/4 2.5/4
14. The Waterboy (1998) 2.5/4 2.3/4
15. Invincible (2006) 2.5/4 2.7/4
16. Radio 3.0/4 2.6/4
17. Glory Road 2.5/4 2.5/4
18. The Replacements 3.0/4 2.4/4
19. Rocky Balboa 4.0/4 2.6/4
20. Coach Carter 2.0/4 2.7/4
21. Bloodsport 2.5/4 2.7/4
22. D2: The Mighty Ducks 3.0/4 2.1/4
23. The Benchwarmers 3.0/4 2.1/4
24. Rocky II 2.5/4 2.8/4
25. Rocky III 2.5/4 2.7/4
26. Rocky IV 3.5/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name