Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | Raiders of the Lost Ark | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | ET: The Extra-Terrestrial | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Titanic (1997) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Jaws | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Citizen Kane | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Back to the Future | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Thunderball | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Who Framed Roger Rabbit? | 4.0/4 | 2.9/4 |



