Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 3. | Stand by Me | N/A | 3.2/4 | |
| 4. | Office Space | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Braveheart (1995) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Seven ( Sevano's Seven ) | N/A | 2.7/4 | |
| 8. | Raiders of the Lost Ark | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 11. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 12. | Ferris Bueller's Day Off | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 13. | The Burbs | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 14. | Stranger Than Fiction | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 15. | Apollo 13 | 3.5/4 | 3.1/4 |



