Worst Endings
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | No Country for Old Men | 2.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | The Village (2004) | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 3. | Requiem | N/A | 2.2/4 | |
| 4. | Joshua (2007) | 1.5/4 | 1.9/4 | |
| 5. | Secret Window | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 6. | Rocky Balboa | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 7. | Titanic (1997) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Near Dark | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Red Planet | N/A | 2.1/4 | |
| 10. | Dark Water (2005) | 0.5/4 | 1.8/4 | |
| 11. | Signs | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | Vanilla Sky | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 13. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 14. | The War of the Worlds (2005) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 15. | Harry Potter and the Sorcerer's Stone | 2.5/4 | 3.0/4 |
Recent Comments
Wajiha - wrote on 06/26/10 at 07:31 PM CT
Worst Endings comment
i absolutely love the village's ending... y wud anyone hate it?
Holas - wrote on 11/04/09 at 08:37 PM CT
Worst Endings comment
You gotta put "Cast Away" with Hanks. Movie was good, but the whole which way to go thing was just bad at the end.
Alex - wrote on 12/02/07 at 01:02 PM CT
Worst Endings comment
Vanilla Sky and Titanic...why are those bad endings - and why is the village a bad ending?







