Top Johnny Depp Characters
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Fear and Loathing in Las Vegas | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Edward Scissorhands | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Blow | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | The Libertine (2005) | 3.5/4 | 2.3/4 | |
| 6. | Dead Man | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Secret Window | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 8. | Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) | 2.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Sleepy Hollow | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Cry-Baby | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 11. | Donnie Brasco | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 12. | The Ninth Gate | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 13. | Finding Neverland | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 14. | What's Eating Gilbert Grape | N/A | 3.1/4 | |
| 15. | Charlie and the Chocolate Factory | 3.0/4 | 2.6/4 |
Recent Comments
Topher - wrote on 09/11/08 at 04:31 AM CT
Top Johnny Depp Characters comment
Let's get down to brass tacks here -- how much for the retarded kid and some nose candy?
Shake on it?




