Worst All Time
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Planet | 0.5/4 | 1.0/4 | |
| 2. | Hobgoblins | 0.5/4 | 1.2/4 | |
| 3. | Apt Pupil | 0.5/4 | 2.6/4 | |
| 4. | 2001: A Space Odyssey | 1.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Alexander (2004) | 0.5/4 | 1.8/4 | |
| 6. | Transporter 3 | 1.0/4 | 2.5/4 | |
| 7. | Dark Water (2005) | 0.5/4 | 1.8/4 | |
| 8. | Batman & Robin | 0.5/4 | 1.3/4 | |
| 9. | Kazaam | 0.5/4 | 0.9/4 | |
| 10. | The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe | 0.5/4 | 2.8/4 | |
| 11. | Dragon Wars | 0.5/4 | 1.7/4 | |
| 12. | Son of the Mask | 0.5/4 | 0.9/4 | |
| 13. | Species 2 | 0.5/4 | 1.5/4 | |
| 14. | Saw II | 1.0/4 | 2.5/4 | |
| 15. | The Avengers (1998) | 1.0/4 | 1.6/4 | |
| 16. | Eragon | 1.5/4 | 1.8/4 | |
| 17. | Drop Dead Fred | 1.0/4 | 2.1/4 | |
| 18. | Blankman | 1.5/4 | 1.2/4 | |
| 19. | Speed 2: Cruise Control | 1.0/4 | 1.4/4 | 
Recent Comments
The SHC - wrote on 03/07/09 at 06:23 PM CT
Worst All Time List comment
2001 was an excellent movie, and I thought Eragon is severely underated. Good list, though. Speed 2 sucked (love the origional) and Batman & Roin made me seek professional help.
Topher - wrote on 09/11/08 at 03:49 AM CT
Worst All Time List comment
Batman and Robin was so bad, I forgot it existed. Scratch that -- I blocked it out. Thanks, Josh, for ruining my life again.
BryanFury - wrote on 03/12/08 at 03:51 AM CT
Worst All Time List comment
the dude's got a point heheh. Why did it get a two star rating if its in your all time worst list
Alex - wrote on 01/28/08 at 03:13 PM CT
Worst All Time List comment
If speed is so dumb, then why did you rate it "average?" Maybe you mean "most over rated" or "dumbest" or "why did they make this movie." I would think that movie that is considered the worst of all time would have at best a half star.
Alex - wrote on 01/27/08 at 05:58 PM CT
Worst All Time List comment
No shit, speed is good. WTF - but yet you like underworld.
James_Spzilman - wrote on 10/01/07 at 02:18 PM CT
Worst All Time List comment
Great to see another Saw hater, or Saw II hater for that matter...
Super Kev - wrote on 08/30/07 at 05:57 PM CT
Worst All Time List comment
Now that rationale makes sense. Get with the program Alex! Haha, kidding...
Josh C - wrote on 07/31/07 at 01:21 PM CT
Worst All Time List comment
yes, yes I can. I am more likely to watch Dark Water or Kazaam again over 2001 space odyssey.
Alex - wrote on 05/06/07 at 02:38 PM CT
Worst All Time List comment
how can you say that 2001 a space odyssey is the 2nd worst movie of all time. That makes no sense! From your point of view, it seems that you think it is the most over rated movie of all time. Thats like me saying that "Jaws" is the worst movie of all time, but really what I am saying is that it is over rated.










