Top Action
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Terminator 2: Judgement Day | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | The Bourne Ultimatum | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Aliens | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Predator (1987) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Soldier (1998) | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 7. | RoboCop (1987) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Batman Begins | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | The Terminator | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Gladiator (2000) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | The Bourne Identity (2002) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 12. | Rambo | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 13. | Equilibrium | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Rambo: First Blood | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 15. | Die Hard | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 16. | The Italian Job (2003) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 17. | Armageddon | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 18. | Pitch Black | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 19. | The Transporter | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 20. | I, Robot | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 21. | Tango & Cash | N/A | 2.5/4 | |
| 22. | Braveheart (1995) | 4.0/4 | 3.2/4 |
Recent Comments
Super Kev - wrote on 08/29/07 at 02:39 AM CT
Top Action List comment
Ya know what's funny? either I really DON'T remember T2 or I just really didn't like it THAT MUCH! Yeah, all my film friends and reg friends alike love it, I dunno, just didn't care for it. Very glad to see Aliens and The Matrix up so high though!
I can still hear Hudson screaming "They're everywhere man!"




