Top movies of 2008
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Slumdog Millionaire | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | The Fall (2008) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | The Dark Knight | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 4. | Cloverfield | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 5. | Valkyrie | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Zack and Miri Make a Porno | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 7. | Iron Man (2008) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Teeth | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 9. | Rambo | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Wall-E | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Tropic Thunder | 3.0/4 | 2.7/4 |



