Movies of 1963 by Stoney McStonerson

Movies of 1963

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Great Escape 4.0/4 3.3/4
2. The Birds (1963) 3.0/4 3.1/4
3. Charade (1963) 3.5/4 3.1/4
4. It's a Mad Mad Mad Mad World 3.5/4 3.0/4
5. McLintock! 3.0/4 3.0/4
6. The Haunting (1963) 3.0/4 3.0/4
7. Dr. No 3.0/4 2.8/4
8. Lord of the Flies (1963) 3.0/4 2.8/4
9. Tom Jones 3.0/4 2.6/4
10. How the West Was Won 3.0/4 2.7/4
11. Who's Minding the Store? 3.0/4 2.4/4
12. Hud 3.0/4 2.9/4
13. Donovan's Reef 2.5/4 2.5/4
14. The Nutty Professor (1963) 3.5/4 2.4/4
15. 55 Days at Peking 3.0/4 2.6/4
16. The List of Adrian Messenger 3.0/4 2.8/4
17. Dementia 13 (1963) 2.5/4 1.9/4
18. 4 for Texas 2.0/4 2.4/4
19. The Hook (1963) 3.0/4 2.5/4
20. The Raiders (1963) 2.0/4 2.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name