Top Horror
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Psycho (1960) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Eye, The ( Gin gwai ) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 3. | The Sixth Sense | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | The Shining (1980) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Alien | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | 28 Days Later | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | The Omen (1976) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Damien: Omen II | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 9. | The Silence of the Lambs | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 10. | The Exorcist (1973) | 4.0/4 | 3.1/4 |



