Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Judge (2014) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Titanic (1997) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 3. | The Fault in Our Stars | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Teenage Mutant Ninja Turtles (2014) | 3.0/4 | 2.2/4 | |
| 5. | Guardians of the Galaxy | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Misery | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Step Up 3-D | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 8. | Step Up Revolution | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 9. | The Perks of Being a Wallflower | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 10. | My Sister's Keeper | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 11. | (500) Days of Summer | 2.0/4 | 3.0/4 | |
| 12. | Devil | 2.5/4 | 2.5/4 |
Recent Comments
potatoehoney - wrote on 11/21/14 at 10:43 AM CT
Top Movie List comment
I need around 2 weeks before I decide to watch this movie, just because i used to watch Robert Downey Jr for action movies. So I didnt expect anything except watching his "face" along movie. But this movie definitely out of what I expected, Robert definitely changed into drama actor. I really love to watch some scene that made him cry in "man version". And the important thing from the movie is the chemistry about the Hank Palmer and his father. Their expression when talking …




