Top Musical Movie List by akhansen

Top Musical

# Movie Title Rating Overall Add
1. Amadeus 3.5/4 3.2/4
2. Fiddler on the Roof 3.5/4 3.0/4
3. The Sound of Music 3.5/4 3.1/4
4. West Side Story (1961) 3.0/4 3.0/4
5. Mary Poppins 3.5/4 3.0/4
6. The Wizard of Oz (1939) 4.0/4 3.2/4
7. Red Violin, The ( violon rouge, Le ) 3.0/4 2.8/4
8. My Fair Lady 3.0/4 3.1/4
9. Fantasia 3.0/4 3.0/4
10. Cats - The Musical 2.5/4 2.5/4
11. Bohemian Rhapsody 3.0/4 2.9/4
12. Chicago (2002) 3.0/4 2.8/4
13. Singin' in the Rain 2.5/4 3.2/4
14. I Have Found It ( Kandukondain Kandukondain ) 3.0/4 3.2/4
15. The Phantom of the Opera (2004) 2.0/4 2.6/4
16. Grease 3.0/4 2.9/4
17. Into the Woods (2014) 2.5/4 2.7/4
18. Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat 2.0/4 2.5/4
19. Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) 2.5/4 2.9/4
20. Evita 2.0/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name