My trips to the cinema 2005
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 2. | Racing Stripes | 2.0/4 | 2.2/4 | |
| 3. | The SpongeBob SquarePants Movie | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 4. | Sprung! The Magic Roundabout | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 5. | Are We There Yet? | 1.0/4 | 2.0/4 | |
| 6. | Son of the Mask | 0.5/4 | 0.9/4 | |
| 7. | Robots (2005) | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 8. | Valiant (2005) | 2.0/4 | 2.3/4 | |
| 9. | The Hitchhiker's Guide to the Galaxy | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 10. | Madagascar | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 11. | Charlie and the Chocolate Factory | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Herbie: Fully Loaded | 1.5/4 | 1.6/4 | |
| 13. | Kiki's Delivery Service ( Majo no takkyûbin ) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 14. | The Pacifier | 1.0/4 | 2.2/4 | |
| 15. | Kicking and Screaming (2005) | 2.0/4 | 2.1/4 | |
| 16. | The Madagascar Penguins in a Christmas Caper | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 17. | Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 18. | Sky High (2005) | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 19. | The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 20. | Cheaper by the Dozen 2 | 1.5/4 | 2.0/4 |



