Top Adventure
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Harry Potter and the Order of the Phoenix | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Harry Potter and the Prisoner of Azkaban | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Harry Potter and the Sorcerer's Stone | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Harry Potter and the Goblet of Fire | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Harry Potter and the Half-Blood Prince | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Harry Potter and the Chamber of Secrets | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Avatar | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | National Treasure | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 9. | National Treasure: Book of Secrets | N/A | 2.6/4 | |
| 10. | Jumanji (1995) | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 11. | Lara Croft: Tomb Raider | 2.5/4 | 2.5/4 | 



