Top Biography Movie List by zacca_allison

Top Biography

# Movie Title Rating Overall Add
1. Schindler's List 4.0/4 3.4/4
2. Goodfellas 4.0/4 3.4/4
3. Lawrence of Arabia 4.0/4 3.3/4
4. The Pianist 4.0/4 3.2/4
5. Raging Bull 4.0/4 3.3/4
6. Amadeus 4.0/4 3.2/4
7. The Elephant Man 4.0/4 3.2/4
8. Braveheart (1995) 4.0/4 3.2/4
9. The King's Speech 4.0/4 3.2/4
10. Hotel Rwanda 4.0/4 3.1/4
11. Into the Wild 4.0/4 3.1/4
12. Monty Python's Life of Brian 4.0/4 3.1/4
13. Gandhi 4.0/4 3.1/4
14. Casino 4.0/4 3.2/4
15. The Social Network 4.0/4 3.1/4
16. Patton 4.0/4 3.1/4
17. The Miracle Worker (1962) 4.0/4 3.0/4
18. Ed Wood 4.0/4 3.0/4
19. In the Name of the Father (1993) 4.0/4 3.0/4
20. Bonnie and Clyde 4.0/4 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name