Good Movies to Watch Again
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Disco Pigs | N/A | 2.6/4 | |
| 2. | The Ultimate Life | N/A | 3.0/4 | |
| 3. | Blade Runner | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 5. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Saving Private Ryan | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Memento | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | Jurassic Park | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Finding Nemo | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Up (2009) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 11. | Wall-E | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 12. | Jaws | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 13. | Avatar | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 14. | Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 15. | Gran Torino | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 16. | Rocky (1976) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 17. | V for Vendetta | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 18. | Amadeus | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 19. | Office Space | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 20. | Howl's Moving Castle ( Hauru no ugoku shiro ) | 4.0/4 | 3.2/4 |



