Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 2. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 3. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 4. | Forrest Gump | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Monty Python and the Holy Grail | N/A | 3.2/4 | |
| 6. | Monty Python's Life of Brian | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Snatch | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Lock, Stock and Two Smoking Barrels | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Friday | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Coming to America | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 11. | The Sandlot | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 12. | American Graffiti | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 13. | Richard Pryor ...Here and Now | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 14. | Standing in the Shadows of Motown | N/A | 3.0/4 |



