Top Biography
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Walk the Line | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Catch Me if You Can | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | We Are Marshall | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 4. | The Aviator (2004) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Motorcycle Diaries, The ( Diarios de motocicleta ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Invincible (2006) | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 7. | Ray | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Blow | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 9. | La Bamba | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 10. | A Beautiful Mind | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Born on the Fourth of July | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 12. | Finding Neverland | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 13. | Raging Bull | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 14. | Erin Brockovich | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 15. | High Fidelity | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 16. | Patton | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 17. | The People vs. Larry Flynt | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 18. | Schindler's List | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 19. | 42 | 4.0/4 | 3.0/4 |
Recent Comments
SIngli6 - wrote on 06/06/11 at 02:13 AM CT
Top Biography List comment
'The Philadelphia Story'?




