Top Buddy Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Stand by Me | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | The Goonies | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | The Sandlot | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Tommy Boy | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | O Brother Where Art Thou | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Wild Hogs | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 7. | Mallrats | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Hot Fuzz | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Beverly Hills Cop | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Turner & Hooch | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 11. | Scooby-Doo | 3.0/4 | 1.9/4 | |
| 12. | Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze | 2.5/4 | 2.2/4 | |
| 13. | Rush Hour (1998) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 14. | The Fox and the Hound | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 15. | Men in Black (1997) | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 16. | The Whole Nine Yards | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 17. | Wild Wild West | 2.5/4 | 1.6/4 | |
| 18. | Garfield (2004) | 3.0/4 | 2.0/4 | |
| 19. | Homeward Bound: The Incredible Journey | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 20. | Fathers' Day (1997) | 3.0/4 | 1.7/4 | |
| 21. | Now and Then | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 22. | Rush Hour 2 | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 23. | Lethal Weapon | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 24. | Men in Black 2 | 4.0/4 | 2.2/4 | |
| 25. | Black Sheep (1996) | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 26. | Bad Company (2002) | 3.0/4 | 1.9/4 | |
| 27. | The Dukes of Hazzard | 3.0/4 | 1.7/4 |



