Top Movies We watched as kids
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Goonies | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Flight of the Navigator | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 3. | The Wizard (1989) | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 4. | The NeverEnding Story | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Babes in Toyland | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 6. | The Dark Crystal | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Red Dawn (1984) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 8. | ET: The Extra-Terrestrial | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Little Monsters (1989) | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 10. | The Last Starfighter | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 11. | WarGames | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 12. | The Karate Kid (1984) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 13. | SpaceCamp | 3.5/4 | 2.2/4 | |
| 14. | The Sandlot | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 15. | The Karate Kid, Part 2 | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 16. | The Neverending Story II: The Next Chapter | 3.0/4 | 2.1/4 |



