Top Bruce Willis by tim's movie valut

Top Bruce Willis

# Movie Title Rating Overall Add
1. Die Hard 4.0/4 3.3/4
2. The Fifth Element 4.0/4 2.9/4
3. Lucky Number Slevin 3.5/4 2.8/4
4. Sin City 4.0/4 3.0/4
5. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
6. 12 Monkeys 4.0/4 3.1/4
7. Last Man Standing 3.5/4 2.5/4
8. The Whole Ten Yards 3.0/4 1.8/4
9. The Sixth Sense 3.0/4 3.2/4
10. Unbreakable 3.0/4 2.8/4
11. The Jackal (1997) 4.0/4 2.4/4
12. Death Becomes Her 2.5/4 2.4/4
13. Die Hard 2: Die Harder 4.0/4 2.7/4
14. Armageddon 3.0/4 2.6/4
15. Rugrats Go Wild 3.5/4 1.8/4
16. Look Who's Talking 3.5/4 2.3/4
17. Hudson Hawk 3.5/4 2.1/4
18. Mercury Rising 3.5/4 2.3/4
19. Bandits (1999) 3.5/4 2.5/4
20. The Last Boy Scout 2.5/4 2.7/4
21. Hostage (2005) 3.0/4 2.6/4
22. Alpha Dog 3.5/4 2.7/4
23. Tears of the Sun 3.5/4 2.6/4
24. 16 Blocks 3.5/4 2.5/4
25. The Whole Nine Yards 3.0/4 2.5/4
26. Look Who's Talking Too 2.5/4 1.9/4
27. The Siege (1998) 3.5/4 2.4/4
28. The Kid (2000) 3.5/4 2.2/4
29. The Story of Us 3.0/4 2.4/4
30. Ocean's Twelve 4.0/4 2.5/4
31. The Bonfire of the Vanities 3.5/4 2.0/4

Recent Comments

Super Kev
Super Kev
Producer

Super Kev - wrote on 09/19/07 at 09:56 AM CT

Top Bruce Willis comment

Kudos to Die Hard being 1st. Pulp Fiction should be higher though. Oh and kudos on Ocean's 12, alot of people forget he's in that one because of the rest of the all-star cast.

Allison
Allison
Movie God

Allison - wrote on 09/15/07 at 11:23 PM CT

Top Bruce Willis comment

I LOVE BRUCE WILLIS!! I may have to make one of my own.

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name